Královská medovina 


                       

                                 Ředitel Včelnexu převzal od komise ocenění a certifikát.

     Medovina je nápoj, který provází lidstvo od nejstarších forem civilizací. Medovinu lze obecně charakterizovat jako nápoj vznikající kvasným procesem medového roztoku, který bývá obvykle zušlechťován různými bylinami a kořením, jejichž složení se liší podle konkrétní receptury.

     Receptura, podle níž se Královská medovina® vyrábí, má kořeny ve 14. století, kdy medovina jako nápoj zaznamenala renesanci a dostala se do postavení - "předků" -  léčivých aperitivů a likérů. Tento nápoj se tak stal díky vytříbené chuti velice oblíbeným u vyšší společnosti, tj. šlechty a královského dvora - odtud pochází dobové označení Královská medovina.

     Receptura na výrobu Královské medoviny® vyžaduje velice důsledný výběr velmi kvalitních a  ekologicky nejčistších vstupních surovin jako je med, byliny a koření.

      Firma VČELNEX je dnes považována za největší a nejmodernější závod v Evropě na výrobu medoviny.

     Obvyklá doba zrání medovin u  jiných medovin je asi 3 až 4 měsíce. Královskou medovinu® takto vyrábět nelze. Královská medovina® má dobu zrání od 15 do 20 měsíců podle konkrétního tržního druhu s vyjímkou archivní Královské medoviny®, která zraje nejméně 5 roků !!!

     Z výše popsaných zásad výroby Královské medoviny® je zřejmé, že vyrábět kvalitní medovinu není jednoduchá záležitost a může si ji dovolit vyrábět pouze velký výrobce, který na to má odpovídající vybavení, které je investičně velice náročné na kapitálové zázemí.

  
Příznivé ohlasy a pozitivní hodnocení historické Královské medoviny® našimi zákazníky jsou pro nás závazkem a nejlepším oceněním naší práce.

  A nakonec to nejdůležitější, čím se Královská medovina liší od všech ostatních medovin v Evropě:

Historická Královská medovina ® se při výrobě nevaří, tím se neničí významné látky, které jsou obsaženy v medu a bylinách - jedná se o kvalitní  ekologický výrobek !!!

V žádném tržním druhu Královaké medoviny se nevyskytují alegrany!

Královská medovina®   BYLINNÁ

je nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotických koření. Výrazná dominantní a hořká bylinná chut' z něj činí atraktivní aperitiv.

Královská medovina® 
MANDLOVÁ

je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů vzácných bylin a aroma mandlí. Jedinečnou recepturou, je dosaženo velmi jemné lahodné sladké chuti s atraktivní vůní mandlí, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

Královská medovina®  OŘECHOVÁ

je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 17 druhů vzácných bylin a aromatu vlašských ořechů. Jedinečnou recepturou, je dosaženo mnírně nahořklé chuti s atraktivní vůní ořechů, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin.

 

Královská medovina®

KRÁLOVSKÁ  

je přírodní lehký nápoj vyrobený z medu a 15 druhů klasických bylin české flóry podle tradiční staroslovanské receptury. Středně sladká medová chut' se prolíná s jemnou bylinnou chutí.

Královská medovina®  SKOŘICOVÁ

je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů bylin a skořice. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování skořice, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s vůní skořice, která se prolíná s jemnou chutí bylin.

ZLATÁ KARPATSKÁ® medovina je zlatožlutý bylinný nápoj vyrobený výhradně z chut'ově atraktivního akátového medu a směsi bylin tradiční karpatské flóry. Atypické atraktivní chuti je dosaženo speciálním několikanásobným postupnýrn vyluhováním různého složení bylin. Pro svoji atypickou a jemě nasládlou aperitivní bylinnou chut' a vysokou kvalitu se tento nápoj řadí do kategorie lehkých aperitivů.


 

Královská medovina® ARCHIVNÍ

je nápoj vyrobený z prvotřídních chut'ově atraktivních tmavých lesních rnedů, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotickéhu koření. Unikátní receptura a nejméně pětiletá doba zrání z něj činí archivní aperitiv mimořádně lahodné hořké chuti a té nejvyšší jakosti, vhodný pro slavnostní příležitosti mimořádného významu.

Zámecká  medovina®  je přírodní nápoj z medu a bylin, vyrobený dle středověké slovanské receptury. Tento nápoj byl velmi oblíbeným nápojem rytířů a šlechty. Podává se i ohřívaný. Je středně sladké chuti a obsahuje minimálně 12 % alkoholu. Při výrobě neprochází tepelným zpracováním - nevaří se !!

Královská medovina®

- může být jako dárková kazeta pro lahvičky o velikosti 0,14 ltr.,
- nebo jednotlivě v dárkové krabičce - dárkový obal je použitelný pro všechny druhy medoviny o velikosti 0,5 ltr.


Rychlý kontakt

Včelnex, s.r.o.
Postřelmovská 12
789 01 Zábřeh na Moravě

Mobil :  775 528 084 
E-mail:


© 2018, VČELNEX s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑